Firma Anglo-Pol Newson&Kudaj spj. Powstała w 2006 roku.

W pierwszych latach działalności zajmowała się remotami i serwisem maszyn do wyrobu okien PCV i AL, jak również, z racji posiadania wysoko wyspecjalizowanej kadry inżynierskiej, projektami w różnych dziedzinach przemysłowych, począeszy od projektowania i wykonywania części i podzepołów do projektowania i wykonywania całych linii technologicznych.

Równolegle trwały działania mające na celu uruchomienie działu projektowego i produkcji kabin sypialnych do samochodów VW LT oraz Sprinter. Wysoka jakośc wykończenia oraz niespotykana na rynku konfiguracja kabiny z miejscem na spanie dla 2 osób szybko zdobyła popularność.

Kontynuacją zamierzeń kierownictwa firmy w kierunku rozwoju działu laminatów było zaprojektowanie małej przyczepki towarowej z nadwoziem poliestrowym oraz projekt wspófinansowany przez Unie Europejską w dziedzinie badania wytrzymałości zawieszeń stosowanych w przyczepkach samochodowych.

W 2012 roku firma zakupiła 5-cio osiową wielkogabarytową frezarkę na której można obrabiać elementy o wymiarach do 8000 x 3600 x 1800 mm Dzięki tej inwestycji polepszyły się możliwości w prototypowni oraz możliwośc świadczenia usług w dziedzinie produkcji modeli na potrzeby odlewni, przemysłu automotive, oraz stoczni jachtowych.